39 let

věk

185 cm

výška

84 kg

váha

V roce 2018 jsem se vrátil z Anglie, kde jsem žil sedm let, a začal jsem pracovat na plný úvazek jako trenér. V Good Luck Gymu působím jako trenér MMA a BJJ. Vedle toho jsem i osobní trenér fitness a bojových sportů (MMA, judo, box, BJJ, Grappling, sebeobrana apod.). Navíc stále aktivně zápasím, takže vedle výcviku ostatních trénuji i sám sebe.

S bojovými sporty jsem začal již v osmi letech, v roce 1988, a to hlavně díky svým rodičům a filmovým hrdinům, jako byl Bruce Lee nebo Chuck Norris.

Můj otec byl úspěšným judistou, který reprezentoval mimo jiné Spartak Hradec Králové (dnešní Sokol HK) a jako člen národního týmu i tehdejší Československo. Judu se věnovala i moje mamka, a tak jsem měl k bojovým sportům blízko již od dětství. Jako první sport jsem si vybral karate a po dvou letech přidal judo, kterému jsem se závodně věnoval dvacet let.

Od roku 1997 jsem reprezentoval Sokol HK v 1. lize a Extralize. V roce 2002 a 2003 jsem startoval v německé Bundes League za VFL Sindelfingen. Na tatami v České republice i v zahraničí jsem uskutečnil kolem 400 zápasů. Pravidelně jsem se účastnil tréninkových kempů v ČR a zahraničí. Největší zážitek pro mě byl tréninkový kemp v Japonsku v roce 2006, kde jsem trénoval na jednom tatami se špičkami světového juda.

Před koncem judistické kariéry jsem vyzkoušel i několik zápasů Sambo a začal navštěvovat tréninky MMA, které byly v té době ve stejných prostorách jako judo. Po několika trénincích jsem měl jasno, jakým směrem se bude ubírat moje další sportovní kariéra.

Začínal jsem na Sokole pod klubem UFC Hradec Králové (dnešní Goodluckgym), kde jsem trénoval např. s Honzou Voborníkem, Bohumilem Lungrikem, Davidem Vyvážilem, Patrikem Kinclem, Romanem Vanickým, Davidem Dvořákem, Jardou Pokorným a dalšími. V té době jsme ještě neměli žádný vlastní gym, jako je dnešní profesionálně vybavený GLG, a museli jsme občas i prosit o půjčení klíčů od tělocvičny, když jsme chtěli extra trénink.

Dnes je to mnohem jednodušší. Zájemci o bojové sporty mají k dispozici plně vybavený gym, který je otevřený skoro non-stop, a servis v podobě zkušených trenérů.

GLG pro mě znamená moc, protože si zde plním své sny a dělám, co mě baví.

Mám hodně snů a cílů, krátkodobých i dlouhodobých, ale ty si nechám pro sebe.

Všem, kteří chtějí začít s bojovými sporty bych vzkázal, že není lepší doba, pokud chtějí začít. Pokud se zajímáte o bojové sporty a máte s tím spojené sny, dejte do tréninku všechno! Jednou se vám to vrátí. Budete trávit život tím, co vás baví, a jednou se tím můžete i živit.